5 Eylül 2015 Cumartesi

GÜMÜŞ [-1-]

Mira uzandığı yerden artık rahatsızlık duymuyordu .bir süre sonra yatağınızın toprak ya da çimen olmasını önemsemiyorsunuz. Teyzesi çoktan uyumuştu, zaten başını yasladığı gibi uyurdu.küçük kardeşiyle biraz sohbet etmişlerdi, her gece uyumadan önce küçük kardeşi hep babasını sorardı .mira da babasının ne kadar kahraman olduğundan bahseden bir hikaye anlatırdı ve daha hikaye bitmeden kardeşi uykuya dalmış olurdu . Kendisi de bu kadar kolay uykuya dalabilmeyi isterdi ama babası gittiğinden beri uykuya yenik düşmesi saatlerini alıyordu.
Kamptan uzaklaştı ve ağaçların arasındaki açıklıktan ay ışığının vurduğu taşın üzerine oturdu.ay ışığı yalnızlığını alıyordu ,tüm mutsuz düşüncelerini siliyordu sanki ve tabii ki sırrını saklıyordu.bu gece dolunay vardı her dolunayda olduğu gibi gizli arkadaşıyla görüşmek için biraz daha bekledi ay iyice yükseldiğinde sağ avucunu açtı ,ay ışığı avucundaki küçük mavi dövmeyi aydınlattı ve saniyeler içinde avucu parıldamaya başladı, arkadaşı mavi peri küçük kanatlarını çırparak gökyüzüne doğru yükseldi .
Küçük perinin gülücükleri onu çok mutlu ediyordu sanki bu sınırlı esaret onun laneti değilmiş gibi her dolunayda çok mutlu bir şekilde çıkıyordu ortaya.miraya ne kadar ilerlediklerini sordu, nerede kamp kurduklarını, ne kadar daha yolları kaldığından bahsettiler.bir daha ki dolunaydan önce kasabaya varmayı planlıyorlardı ama teyzesi çok çok yaşlıydı, sanki yola çıktıklarından beri daha da yaşlanmıştı.çok yavaş ilerleyebiliyorlardı ve teyzesinin sık sık durup dinlenmeye ihtiyacı oluyordu.mavi peri avucuna bir şişe bıraktı ve bunu teyzesinin suyuna karıştırmasını söyledi .mira bunu yapacaktı çünkü ne zaman bir ilaca ihtiyacı olsa bu minik şişeler beliriveriyordu,kardeşini yılan soktuğunda çok korkmuştu ama şişedeki sıvıyı içince çabucak iyileşmişti .neden yalnızca dolunayda ortaya çıktığını ya da daha önemlisi neden onun elinde olduğunu söylemese de babası gittiğinden beri ortaya çıkan bu mavi periden hoşlanıyordu.daha da önemlisi güveniyordu ona,Mavi şişedeki sıvı parlıyordu bu teyzesine güç verecek bir şey olmalıydı.
,babası uzaklara gitmesi gerektiğini söyleyip yanlarından ayrıldıktan iki gün sonra, herkesin uyumasını beklemiş ve annesinin mezarını ziyarete gitmişti.Babası gittiğinden beri annesinnin yokluğunu daha da çok hissediyordu ve orada uyuyakalmıştı.Gözlerini açtığında avucundan mavi ışıklar yayılıyordu ,rüyada olmadığını anlaması epey vaktini almıştı. Mavi peri neden o an ortaya çıktığını söylememişti yalnızca dolunayda ortaya çıkacağını, hep yanında olduğunu ,ona yardım etmek için geldiğini söylmişti.O sabah doğduğundan beri avucunda olan dövmenin nedenini teyzesine sormuş ,teyzesi ona sanki neden üçüncü bir gözü olduğunu sormuşçasına şaşkın şaşkın bakmıştı ,sanki elinde mavi bir dövme olması çok normalmiş gibi bir de dolunayda mavi bir perinin avucundan çıkabildiğini öğrendiği o gecenin üzerinden sayısız dolunay geçmişti.Perinin dediği gibi yapmış ve kimseye ondan bahsetmemişti ama kafasında soru işaretleri her gün daha da artıyordu.

babasını da soruyordu her defasında ama  peri onun nerede olduğunu bilmediğini sadece iyi olduğundan emin olduğunu söylüyordu.Bundan nasıl emin olduğunu sormak istemiyordu ona güvenip iyi olduğunu düşünmek içini biraz rahatlatıyordu.
Maysa olanları anlayamayacak kadar küçüktü, çıkmış oldukları bu yolculuğa macera gözüyle bakıyordu ablasının ateşin yanına uzandıklarında anlattığı kahramanlık hikayelerinden biriymiş gibi.
Teyzesi  sadece babasından gelen mektupta yazanları uygulayıp yola çıkmıştı sanki yüzyıllardır yoldaymış gibi geliyordu ama yolculuğun sonuna yaklaştıkça onları neler beklediğine dair endişeleri de artıyordu.
Peri ona rahatça uykuya dalabilmesi için başka bir dilde şarkı söylemeye başladı yine ninniler için büyük bir kız olduğunu söylemeye çalışmaktan vazgeçeli çok oluyordu.uzandı, sözlerini anlayamadığı bu şarkının çok tanıdık gelen ezgisine bıraktı zihnini ,uykuya dalmak rahatlatıcıydı ve de endişesiz...




....devamı gelecek...


paralel evrene geçebilmek için uykuya dalmam gerekiyormuş



 ikinci bölüm :   GÜMÜŞ [-2-]


 üçüncü bölüm:         GÜMÜŞ [-3-]


posted from Bloggeroid]

5 yorum:

 1. Gizemli fantastik bi hikaye.. Devamını merak ettim.. Yazılışı anlatışı açık net karmaşa yok
  Yazın dili akıcı çok beğendim kurgu da güzel olmuş peri süpriz oldu bana..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumuna teşekkür ederim canım mobilden yazdığım yorum cevapları silinmiş tekrar cevaplıyorum :) beğenmene çok sevindim

   Sil
  2. Yorumuna teşekkür ederim canım mobilden yazdığım yorum cevapları silinmiş tekrar cevaplıyorum :) beğenmene çok sevindim

   Sil
 2. Betimlemeleriniz çok iyi, efendim; oradaymışım gibi hissettim. Devamını okuyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim yalnız hissetmeyin dayatmayla okuttuğum ilk değilsiniz :) ama fikirlerini merak ettiğim az kişiden birisiniz

   Sil